Çek ve Senet
Ticari Bulut
Çek ve Senet
   
ÇEK VE SENET DE BORÇLANMA, BORÇ VERME 
           
        Günümüz şartlarında bazı firmalar nakit veya kart kullanmak yerine çek ve senet ile borçlanıp ada satış yapmaya devam etmektedir. Vadesini takip etmek günü gelince tahsil etmek gibi takip gerektiren bir ödeme sistemidir. 

        Çek ve senet de çok işletmenin durumuna göre değişik varyasyonlar oluşa bilmektedir.Örneğin ödeme olarak aldığınız çek - senet vadesi gelmeden müşteriniz size ön ödeme yapmak isteye bilir. Bu durumda sizinde bu ödemeyi kayıt altına almanız gerek ve ileride itilafların olmaması için, yada ön ödeme alınan çek - senedin banka verilip verilmediği bilinmeli ve ona göre kayıt işlemleri uygulanmalı müşterinizde bu duruma göre yönlendirmeniz gerekmektedir. Bu gibi çalışma prensibi olan firmalar çok sıkıntı çekmektedir. her türlü varyasyona uygun olan çek - senet modülü buluna ticari bulut sizin için iyi bir seçim olacaktır. 

          Ön muhasebe programı olarak www.ticaribulut.com  kullana kullanıcı firmalar bu çek - senet özeliğini kullanarak işlerini kolayca yönetmektedirler.


Diğer Makalelere de Göz Atabilirsin
Ücretsiz Ön Muhasebe Programı Tavsiye Okumak için Tıklayın
Ticari Bulut da Taksitli Satış Nasıl Yapılır Okumak için Tıklayın
Ticaret ve Muhasebe hakkında Okumak için Tıklayın
Çek ve Senet Okumak için Tıklayın


0274 614 01 01

destek@ticaribulut.com


14 Gün Ücretsiz Deneyin

14 Gün Ücretsiz Deneyin
Hesapları Ticari Bulut'a Taşıyın Hafifleyin

0274 614 01 01
Kullanım Koşulları      Gizlilik Politikası      Bayii Girişi      Bayimiz Olun      Avantajları      Blog      Yorumlar visa master
TicariBulut Teknoloji ve Yazılım Sistemleri Limited Şirketi

2014 - 2022