Gelir Gider Takip Programı
Ticari Bulut ile
Gelir Gider Takibi

Bir işletmenin yalnız kâr etmesi değil, giderleri karşılar düzeyde kâr etmesi gerekir.

        İşletmenin sürekliliğini en azından yeteri kadar kâr etmesi sağlar, daha fazla kâr etmesi doğal yoldan doğru yönetildiğinde işletmenin büyümesini getirecektir.K
âr elde etmek için bazen satış kazançları yanında harcamaların da kontrol altına alınması, düzenlenmesi gerekmektedir. Gereksiz sayılabilecek harcamaların düzenlenmesi, küçük küçük ama sürekli harcanan ay veya yıl sonunda önemli bir gider kalemi oluşturan harcamaların farkına varabilmek de ödemlidir. Bu tür gider kalemlerini fark edebilmek için mutlaka raporlama ve analiz yapmak gerekir. Bu verileri Ticari Bulut ile elde edebilirsiniz.Aylara göre standart denilebilecek bazı gider kalemlerinizde olacaktır, bunlardan bazılarını elektrik, su, internet faturaları, kira giderleri, personel maaş ve sigorta kalemleri oluşturur. Özellikle küçük ve orta çaplı bazı işletmelerin bazıları bunun farkında, bazıları da sadece günü gelen ödemeyi ödeyip ticaret hayatına devam ediyor. Risk burada başlıyor, işler yolundayken belki ödemeler zamanında yapılabiliyorken işletme biraz büyüdüğünde işler daha karışık bir hal alıyor.

İşletme zamanında tahsilat yapabilmeli ki zamanında ödeme yapabilsin.

        Bu durumda gelir gider takibi aslında işletmenin finans kalitesini ortaya koyan en büyük değişken oluyor. Ticari Bulut ön muhasebe programı, gelir gider takibi noktasında, tahsilat, ödeme operasyonlarınızı düzenlemede sizlerin en büyük yardımcısı olmaya şimdiden aday, Ticari Bulut ile yıllara göre veya aylara göre ödeme takvimi oluşturabilirsiniz, ödeme geciktiren müşterilerinize ikaz SMS'i gönderebilir, ikaz mektubu yazdırabilirsiniz. En kötü senaryoda tahsilat alamadığınız da, icra ve avukat modülü ile icra dosyalarınızı takip edebilirsiniz.


0850 840 65 51

destek@ticaribulut.com


14 Gün Ücretsiz Deneyin  Gelir Gider Takibi Fatura Takibi
Hakkımızda Kasa Banka Takibi Stok Takibi
Kullanım Koşulları Borç Takibi Alacak Takibi
Gizlilik Politikası Fiyat Teklifi Takibi Çek Senet Takibi
Ön Muhasebe Programı Taksit Takibi